Дана 7. новембра 2015, Гекас је имао рекордну продају. Нови рекорд је 37,3 милиона дневно, који је надмашио претходни рекорд од 35,3 милиона, од 10. октобра 2015. Дана 21. јула 2015. године, постигнут је рекордни број посетилаца (28 900 купаца, који су посетили робну кућу). Гекас има до 1800 запослених у високој сезони. Маркетинг стратегија компаније је да избегава редовно оглашавање.
Касе благајне у 2014. години забележиле су продају 122 милиона разних роба. Асортиман робне куће састоји се од преко 100.000 артикала. Вредност робе у робној кући износи 40 милиона СЕК. Потпуно напуњени трактор испоручује робу сваких 10 минута.
1991 - Горан Карлссон продаје компанију шесторици радника за 150 милиона, под условима да не започну конкурентне активности током наредних десет година. По помирењу, ово ограничење је промењено 1998. године.
2004 - 25. јула, Горан Карлссон умире од тумора на мозгу. Thomas Karlsson и Torbjorn Back откупили су од осталих акционара акције за око 550 милиона, и постали власници по 50 посто акција.
2007 - Отворен за јавност - Горан Карлссон моторни музеј .
2009 - Канал 5 почео је емитовати "Улларед", документарац о робној кући.
2011 - Гекас отвара ресторан на нивоу 3 у робној кући за 550 купаца, посетилаца.
2013 - Малин Хелде, бивши оперативни директор, постаје нови директор Гекас Улларед робне куће. Борис Леннеров је именован за извршног директора.
2013 – Шведски краљ Carl XVI Gustaf током својих путовања посетио је и робну кућу Гекас…
* * *
У чувену робну кућу путовали смо из Хилареда, кроз - дивне борове и брезове шуме - овог дела Шведске, био је сунчан дан, и осмехивали су нам се и облаци, и одблесци језера којих у овом делу има скоро свуда. Као и змијасти ток већ спомињане реке Етран. Доживљавао сам је и радовао јој се као и оним стенама разбацаним по језерима према Уллареду.
Ја нисам, као ни моји пријатељи овде, љубитељ ових трговачких гужви, провода, али требало је видети и то чудо. Много боље сам се осећао, мимо тих неописивих гужви у Гекас-у, крај језера, поподне...у повратку...
Овде смо се зауставили, у повратку (као нека врста оријентира) |
..
..
..
..
..
Видети више: Албум слика Ми у УЛЛАРЕДУ Бранке ВрС |
..
Заправо, оно "успут", што блесне на трен, као маховина усред брезове шуме, шведске, обасјано сунцем, или камење које је одозго на Шведску бацао Бог у неким тренуцима ведрине и веселости, - свуда - по језерима, шумама, пропланцима, обалама језера и река - када се можда поигравао, и даривао ову земљу неописивим природним лепотама, то ми некако измиче, а тога се сећам, интезивно, и по повратку "кући", тј. шведској кући и шведском столу мојих пријатеља. На пример - толико дивних пашњака, одржаваних и зелених, толико говеда, коња, које запазих, успут, што значи у радијусу од шесдесетак километара, само једног дана, ја сам видео и дивио се, колико читавог живота у мом завичају - нисам!! Те краве, сите, на имањима, у предвечерје, када залазак сунца позлаћује врхове борова и јела, као врхове бреза златним крунама, то мене смирује и уверава ме да ова земља, краљевина Шведска, неће пропасти. Чини ми се да сам у Шведској ових првих десетак дана видео толико крава и коња, бреза и борова, колико нисам видео људи - оно успут. Моји домаћини гледају ме испод ока због мога одушевљења, али нека. Покушавају да ме пецкају због мојих чуђења, и нарочито када кажем: да бих био много спокојнији да моја породица има скромно имање крај неког од ових шведских језера, и подсећају ме да је у Шведској, прошле године, било само пет дана сунчаних, и да нема шансе да могу да на том терену надокнаде онај витамин који човек добија од сунчеве светлости, и да покушам тамо, у Србији, када се вратим, да, својим личним примером и залагањем, својим земљацима, покажем, да се и тамо може лепо живети, кад нам се охладе главе од левичарских идеја, и оне најпогубније "лезилебудатеједем", којом су комунисти заразили и српског сељака... итд... итд.
(3. новембар 2017) ..
Нема коментара:
Постави коментар